Technika Bowena pomocna przy bólach kręgosłupa w czasie ciąży

Technika Bowena daje ulgę przy dolegliwościach w czasie ciąży

kobieta

Dyskomfort i ból w dolnej części pleców dotyka ok. 50 - 80 % ciężarnych kobiet. Przypadłość ta potrafi skutecznie utrudnić normalne funkcjonowanie. Ból występuje najczęściej pomiędzy piątym a siódmym miesiącem, jednak u części kobiet może pojawić się już między ósmym a dwunastym tygodniem ciąży.

Istnieje wiele przyczyn, które mogą spowodować ból kręgosłupa. Najczęściej jest skutkiem wad postawy, zbyt dużego napięcia mięśni bądź wcześniejszych urazów. W okresie ciąży może powstać na skutek wzrostu masy ciała, (co automatycznie zwiększa obciążenie kręgosłupa i miednicy) oraz działaniem hormonów na stawy. Przyczyną może być również ucisk główki dziecka na nerw kulszowy. Także powiększające się piersi stanowią dodatkowe obciążenie i czasem powoduję dyskomfort w górnej części pleców. Kobieta w ciąży (i nie tylko) może odczuwać:

Na potencjalne dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem szczególnie powinny być gotowe kobiety, które przed odczuwały problemy w tym odcinku ciała, te, którym dokuczał ból w poprzedniej ciąży oraz kobiety w ciąży mnogiej. Szczególną uwagę powinny zwrócić również panie o słabszej kondycji ciała, u których następuje szybki wzrost wagi.

Z problemami dolegliwości i bólu kręgosłupa w ciąży bardzo dobrze radzi sobie Technika Bowena. Jedną z jej procedur wymyślił autor techniki,Tom Bowen, dla swojej żony, której dokuczał ból kręgosłupa w czasie ciązy. Terapeuta posługujący się Techniką Bowena ma do dyspozycji jeszcze kilka innych skuteczne procedur, które prowadzą nie tylko do ustąpienia bólu, ale również wpływają przyczyny problemów. Sesja terapeutyczna tą techniką polega na wykonaniu serii charakterystycznych, delikatnych, ale jednocześnie precyzyjnych ruchów na poszczególnych mięśniach, grupach mięśni, ścięgnach lub więzadłach. W następstwie Technika Bowena pomaga przywrócić naturalną harmonię w organizmie, pobudzając przez to ciało do samoleczenia.

na początek